محل تبلیغات شما

يكي از سوالاتي كه هموراه خريداران قفل ديجيتال دارند اين است كه آيا دستگيره هاي الكترونيكي هوشمند قابليت باز شدن با استفاده از كليدهاي مكانيكي را هم دارند؟ به همين دليل هم در اين نوشته تصميم گرفتيم پاسخ اين سوال را بررسي كنيم.

براي پاسخ به اين سوال بايد بگوييم كه بله، بيشتر اين دستگيره ها از كليدهاي مكانيكي هم به عنوان پشتيان استفاده ميكنند.

هدف قفل هوشمند و ديجيتال از ورود به بازار فراهم كردن سهولت، امنيت، زيبايي و حذف كليدهاي مكانيكي دردسر ساز بوده است، و اين قفل ها از كليدهاي مجازي و الكترونيكي اعم از رمز، بيومتريك و يا كارت براي باز شدن استفاده ميكنند، به اين صورت كه كاربر براي باز كردن قفلي كه با ويژگي بيومتريك كار ميكند تنها كافي است كه انگشت خود را روي اسكنر اثرانگشت قرار دهد تا قفل به سادگي براي او باز شود.

اما با اين وجود برخي از كاربران ترجيح ميدهند كه قفلي كه خريداري ميكنند با استفاده از كليدهاي مكانيكي هم باز شود، و اين مسئله براي آنها بسيار مهم و جدي است.

دليل اين مسئله ميتواند اين باشد كه مخاطب هنوز ميزان امنيت كليدهاي الكترونيكي را در مقايسه با كليدهاي مكانيكي درك نكرده است. يا افراد كهنسالي در خانه وجود دارند كه استفاده از كليدهاي الكترونيكي مانند رمز عبور و برايشان مشكل است، در اين صورت استفاده از كليد براي آنها بسيار مناسب خواهد بود.

همچنين به اين دليل كه اين قفل ها با استفاده از انرژي الكترونيكي كار ميكنند، ممكن است اين حس در مخاطبان به وجود بيايد كه در صورت قطع برق يا تمام شدن باتري، قفل باز نخواهد شد. و از قابليت باز شدن با كليدهاي مكانيكي به عنوان يك قابليت پشتيبان استفاده ميكنند.

فوايد استفاده از كليد مكانيكي در قفل هاي الكترونيكي چيست؟

  • افراد كهنسال كه استفاده از قفل هاي الكترونيكي برايشان دشوار است ميتوانند با استفاده از كليد به درب دسترسي داشته باشند.
  • اگر قفل بيومتريك باشد و فرد دچار آسيبي شده باشد كه امكان استفاده از قفل بيومتريك را نداشته باشد، مثلا اگر دست مخاطب بريده شده باشد.
  • افراد نابينا يا كم بينا
  • زمان هايي كه رمز عبور يا كارت و را فراموش كرده باشيد.

منبع:  https://digidl.net/%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d9%85%da%a9%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%a7%d8%b2-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%86-%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%a7%d9%84%da%a9%d8%aa%d8%b1%d9%88%d9%86%db%8c%da%a9%db%8c/

چشمي ديجيتال و كاربرد آن

خانه ضدسرقت هوشمند

بررسی سیستم های امنیتی هوشمند

كه ,استفاده ,قفل ,كليدهاي ,باز ,الكترونيكي ,استفاده از ,كليدهاي مكانيكي ,از كليدهاي ,با استفاده ,هاي الكترونيكي

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
((خانواده سلامت)) کرج رایان بهترین ایده برای بهبود کسب و کار عمران سرویس های شبکه های اجتماعی سیمرغ دانلود آهنگ جدید پنجره چوبی محمد شریفی کیان ~*~خاطرات گم شده~*~